سند زدن بدون پایان کار با توجه به اینکه اخذ پایان کار جزو امور اجتناب ناپذیر در هر پروژه جهت انتقال رسمی سند است؛ برای افرادی که تصمیم به این کار دارند اهمیت بسیار زیادی دارد.

از این رو با توجه به درخواست بسیاری از افراد جهت انتقال سند بدون پایان کار ساختمان، بر آن شدیم تا در این مقاله از سری مقالات دفتر اسناد رسمی ۱۱۷ کرج به این مهم بپردازیم.

اهمیت پایان کار

اخذ پایان کار نشان دهنده این است که یک ساختمان به صورت عینی کارشناسی شده و استاندارد است.

آپارتمان بدون پایان کار مانند این است که این ساختمان مدارک لازم را نداشته یا بنای آن استحکام ندارد. از این رو سند زدن بدون پایان کار دشواری های خاص خود را دارد.

شهرداری نیز برای پایان کار اهمیت بالایی قائل است. وقتی که ساخت و ساز یک ساختمان تمام شد، در صورتی که از نظر حقوقی ساختمان مشکلی نداشته باشد و خلافی های آن پرداخت شده باشد، شهرداری مدرکی به عنوان پایان کار به مالک می دهد.

این مسئله لزوم نگرانی بابت ساختمان بدون پایان کار را به خوبی نشان می دهد.

سند زدن بدون پایان کار

بیشتر بخوانید: ابطال و فسخ قرارداد مشارکت در ساخت

بیشتر بخوانید: شرایط جدید صدور پایان کار ساختمان اعلام شد

سند زدن بدون پایان کار

برای بررسی سند بدون پایان کار، نیاز به توضیح مواردی می باشد. انتقال سند رسمی به تاییدیه هایی نیاز دارد.

شهرداری در صورتی مجوز پایان کار را صادر می کند که استحکام بنا، وسایل آتش نشانی، نصب پلکان و سایر موارد ایمنی براساس آزمایشات لازم و ملاحظات صورت گرفته باشد. در صورتی که این مسائل انجام نشود، انتقال سند بدون پایان کار امکان پذیر نیست.

در صورتی که ساختمان شما دارای مشکلاتی بوده و تصمیم دارید به انتقال سند بدون پایان کار بپردازید، این را بدانید که چنین چیزی ممکن نیست.

توصیه ما به شما این است که ابتدا مشکلات ساختمانتان را رفع کنید تا بتوانید پایان کار آن را از شهرداری بگیرید تا از مشکلاتی که سند زدن بدون پایان کار برای شما فراهم می آورد جلوگیری نمایید.

در صورتی که می‌خواهید پیرامون مفاد حقوقی در ارتباط با سند زدن بدون پایان کار، اطلاعات بیشتری کسب نمایید؛ با کارشناسان متخصص ما در دفتر اسناد رسمی ۱۱۷ کرج در ارتباط باشید.

  • مشاوره رایگان: 09362239888
  • تلفن ثابت: 34207225-026

اهمیت اخذ پایان کار

امروزه شاهد آن هستیم که قانون شکنی افراد در هنگام ساخت و ساز مشکلات زیادی را برای ایشان جهت اخذ پایان کار ساختمان فراهم آورده است.

بارها و بارها دیده می‌شود که سازه ای پایان کار نداشته و سازنده به دنبال انتقال سند بدون پایان کار است و برای این موضوع در جستجوی وکیلی ماهر می باشد. از این رو سند زدن بدون پایان کار بحثی فراگیر در جامعه امروزه به شمار می آید.

در این ارتباط، ذکر نکاتی با اهمیت می نماید. این را بدانید که اگر فروشنده ساختمانی برای انتقال سند ساختمان از حضور در دفتر اسناد رسمی خودداری کرد، در صورتی می توانید وی را ملزم به این کار کنید که برای ساختمانتان پایان کار را اخذ کرده باشید.

این یکی از چندین مواردی بود که لزوم اخذ پایان کار را نشان می‌داد.

پانوشت: سند زدن بدون پایان کار، میزان اهمیت پایان کار ساختمان، انتقال سند رسمی

2.9/5 - (68 امتیاز)