تمامی حقوق نزد دفتراسناد رسمی 117 کرج محفوظ است

8:00 - 14:30

ساعات کاری : شنبه تا پنجشنبه

 

09125615851

تماس روزهای کاری 9 تا 3

جستجو
فهرست

بخشش مهریه در دفترخانه اسناد رسمی کرج + شرایط بخشش مهریه

بخشش مهریه در دفترخانه اسناد رسمی کرج

بخشش مهریه در دفترخانه اسناد رسمی کرج در دفتر اسناد رسمی ۱۱۷ کرج، یکی دیگر از فعالیت هایی است که تیم حقوقی ما به آن مشغول می باشد.
منظور از بخشش مهریه آن است که برخی از زنان پس از عقد نکاح این گونه تصمیم می گیرند که مهریه خود را ببخشند. از این رو پرداختن به این مطلب در دفترخانه اسناد رسمی بین زوج و زوجه اهمیت بالایی دارد. بنابراین بر آن شدیم تا در این مقاله از سری مقالات وبسایت دفترخانه اسناد رسمی ۱۱۷ کرج به این مسئله بپردازیم.

بخشش مهریه در دفترخانه اسناد رسمی چگونه است

بخشش مهریه تحت شرایط مختلفی امکان پذیر می باشد. حالت اول این است که زن، سند یا نوشته ای را به همسر خود داده باشد و در آن به صراحتا بیان کند که مهریه را دریافت کرده است. حالت دیگر این است که زن در سندی صراحتاً بیان کند که از حق مهریه خود با اختیار می گذرد.
بخشش مهریه در دفترخانه اسناد رسمی ۱۱۷ کرج یکی از انواع خدمات حقوقی مشاورین و کارشناسان ما در این دفتر خانه می باشد.
اگر به دنبال بخشش مهریه بدون بازگشت، بخشش مهریه در خارج از کشور، بخشش مهریه بی اذن پدر، بخشش مهریه با سند عادی، بخشش مهریه روی کاغذ، بخشش مهریه با دست نوشته و بخشش مهریه و طلاق، هستید؛ کافیست با کارشناسان حقوقی ما در دفترخانه اسناد رسمی ۱۱۷ کرج در ارتباط باشید.

مشاوره رایگان: ۰۹۳۶۲۲۳۹۸۸۸

تلفن ثابت: ۳۴۲۰۷۲۲۵-۰۲۶

منظور از بخشش مهریه چیست؟

یکی از مسائلی که امروزه بین زوج و زوجه به وفور دیده می شود، بخشش مهریه در دفترخانه اسناد رسمی می باشد. با توجه به اینکه بلافاصله پس از خواندن خطبه عقد، مهریه به زن تعلق می گیرد؛ از این رو زن می تواند با آن هر عملی انجام دهد.
اگر زن تصمیم بگیرد که مهریه خود را به همسرش ببخشد، به این عمل بخشش مهریه می گویند. بخشش مهریه با سند عادی یا رسمی یا بخشش مهریه بدون بازگشت، از جمله اعمالی است که زن می تواند پس از عقد نکاح با مهریه خود انجام دهد.

بیشتر بخوانید: وکالت طلاق مشروط به بخشش مهریه و حقوق مالی

بیشتر بخوانید: نکاتی که در زمان بخشش مهریه باید به آن توجه کرد

بخشش مهریه در دفترخانه اسناد رسمی کرج
بخشش مهریه در دفترخانه اسناد رسمی کرج

زوج و زوجه برای بخشش نیازی به حضور در دادگاه ندارند. زوجه میتواند بخشش مهریه را با سند عادی و یا با سند رسمی انجام دهد.
منظور از بخشش مهریه با سند عادی این است که زن دست نوشته‌ای تهیه کرده و روی آن ذکر کند که مهریه خود را بخشیده است. بخشش مهریه با سند رسمی یعنی حضور زن در دفترخانه اسناد رسمی و بخشش مهریه با امضای سند رسمی.

بخشش مهریه بدون اذن پدر

اگر چه در بسیاری از موارد بخشش مهریه با رضایت درونی زن صورت می گیرد؛ اما گاهی نیز ممکن است مرد، همسر خود را وادار به بخشش مهریه با دست نوشته یا بخشش مهریه در دفترخانه بکند. از این رو دفترخانه ها شرط رضایت پدر برای بخشیدن مهریه را لازم و ضروری می دانند.
البته زن و مرد می توانند در صورت تمایل یک قرارداد خصوصی را بین خود تنظیم کرده و آن را به امضای شهود برسانند. با این حال دفترخانه هنوز برای رسمی دانستن این برگه رضایت پدر خانم را جویا می شود.
برای دانستن دقیق‌تر شرایط بخشش مهریه در دفترخانه اسناد رسمی کرج، کافیست با کارشناسان ما در دفتر اسناد رسمی ۱۱۷ کرج در ارتباط باشید.

پانوشت: بخشش مهریه در دفترخانه اسناد رسمی کرج

بخشش مهریه در دفترخانه اسناد رسمی کرج + شرایط بخشش مهریه
۳٫۶ (از ۷ رای)

بدون دیدگاه

دیدگاه خود را بنویسید